Warzywny Dodo

O tego warzywnego stworka Dodo córcia męczyła mnie już kilka miesięcy, lecz albo nie było czasu albo wystarczającej ilości składników. W końcu zrobiłyśmy listę warzyw potrzebnych do naszego Dodo i pojechałyśmy na zakupy. Wykonanie jednak to dzieło męża i córki. Naprawdę polecam na super kreatywne spędzenie czasu z dzieckiem. Radość dziecka nieziemska :)

Pomysł pochodzi z książeczki z różnymi zabawami dla dzieci, którą córcia kupiła dla koleżanki na urodziny. Nie pamiętam niestety ani tytułu ani autora. Mieliśmy traumatyczne chwile, ponieważ córcia nie chciała książeczki oddać tylko zostawić sobie. Poszła jednak na kompromis i razem ze swoim tatą zrobili zdjęcia tabletem. Teraz już mają więcej pomysłów na kreatywne spędzanie czasu.

Składniki:

  • kapusta
  • marchew
  • kiwi
  • por
  • pietruszka – korzeń i nać
  • jabłko
  • wykałaczki

Przygotowanie:

Tułów ptaka powstanie z kapusty – odcinamy dół warzywa, aby Dodo mógł samodzielnie stać. Od kapusty odrywamy dwa pierwsze liście – będą to skrzydła Dodo.

Od marchewki odcinamy dwie końcówki – zostawiamy aby zrobić oczy. Obieramy marchewkę, przecinamy ją na pół i następnie wzdłuż na dwie kolejne części – będzie to dziób i nogi.

Obieramy jabłuszko – będzie to głowa. Końcówkę pora odcinamy ukośnie.

Kapustę stawiamy na desce. Dwa liście przymocowujemy wykałaczkami tak aby powstały skrzydła. Na górę kapusty za pomocą patyczków do szaszłyków lub wykałaczek doczepiamy korzeń pietruszki, szyję Dodo. Następnie za pomocą wykałaczek doczepiamy jabłko jako głowę. Doczepiamy dziób z marchewki, oczy oraz pióra z natki pietruszki. Z tyłu Dodo doczepiamy por, jako ogon. Z przodu Dodo dokładamy marchewki jako nogi, oraz kiwi jako stopy. I nasz Dodo gotowy!

Smacznego!

Dodaj komentarz