Wesołe jajeczka – kurczaczki w skorupkach

Lubimy jajka na śniadanie, nie tylko na Wielkanoc :) Dziś kolejna odsłona Wesołych jajeczek – tym razem małe, słodkie i żółciutkie kurczaczki nieśmiało wychylające główkę ze skorupki. Mój farsz to tylko żółtko z odrobinką majonezu aby masa była łatwiejsza do ukształtowania kurczaczka, bo tylko takie zje moja córcia i mąż. Pyszny jest też farsz z chrzanem lub serkiem śmietankowym, to zależy od Was. Pomysł zaczerpnięty z Internetu.

Składniki:

  • jajka ugotowane na twardo
  • majonez/chrzan/serek śmietankowy
  • sól
  • ziarenka pieprzu
  • plasterek marchewki

Przygotowanie:

Z jajek ugotowanych na twardo i obranych ze skorupek lekko odciąć jedną końcówkę, aby jajko stało stabilnie. Z drugiej strony odciąć większą część i wyciągnąć delikatnie żółtko z jajka.

Żółtka umieścić w miseczce, rozgnieść widelcem i dodać tylko tyle majonezu/chrzanu/serka śmietankowego aby masa była gładka, ale nie rozrzedzona. Posolić do smaku.

Masę żółtkową umieścić w rękawie cukierniczym lub łyżeczką nakładać do wydrążonych białek, tak aby kształtem przypominały główki kurczaczków. Zrobić każdemu kurczakowi oczy z ziarenek pieprzu i dziobek z marchewki (plasterek marchewki pokroić w trójkąty jak pizzę). Na wierzch nałożyć odcięte wcześniej czubki jajka.

Przed jedzeniem wyjąć koniecznie ziarenka pieprzu. Zjeść z apetytem :)

Smacznego!

Dodaj komentarz