Jamar – współpraca

Jak już pewnie zauważyliście, ostatnio ukazywały się wpisy, w których używałam produktów firmy Jamar. Jakiś czas temu otrzymałam propozycję wypróbowania produktów tejże firmy, a po paru dniach przesyłka była już u mnie. W paczce otrzymałam: mieszankę warzyw w puszce groszek i kukurydza; słoik mieszanki warzyw groszek, kukurydza, marchewka; ketchup pikantny hot oraz marmoladę twardą. Użyłam i wypróbowałam już wszystkie te produkty także zapraszam na krótką recenzję. Przy każdym produkcie będzie link do mojego przepisu na blogu.

O firmie:

Jamar jest polską firmą założoną przez dwóch braci w 1994 roku. Od tamtego czasu firma bardzo dynamicznie się rozwija a jej produkty znane już są nie tylko w Polsce, ale także za granicą. Co chwilę pojawiają się nowe produkty zaspokajające potrzeby konsumentów. Jamar deklaruje iż współpracuje tylko z polskimi plantatorami, którzy gwarantują firmie surowiec najwyższej jakości. Bardzo mi się to podoba – dbamy o to co nasze, o to co polskie :)
Jamar w swojej ofercie posiada bardzo wiele produktów: warzywa w puszkach, warzywa w słoikach, koncentraty i przeciery, dodatki obiadowe, przyprawy, octy, ketchupy, sosy, przetwory owocowe/dodatki, soki, syropy i napoje.

Mieszanka groch-marchewka-kukurydza w słoiku:

Zawartość słoika mile mnie zaskoczyła. Zalewa klarowna, bez żadnego osadu ani dominującego smaku, wydobywająca naturalny smak warzyw. Warzywa były jędrne, w całości, nie rozpadały się. Fantastycznie sprawdziły się w wędlinie – galarecie z indykiem i warzywami, gdzie dały się pięknie kroić i nadal pozostały jędrne.

Mieszanka groszek i kukurydza w puszce:

Zawartość tej mieszanki zużyłam do pysznej i prostej sałatki makaronowej. Ponownie po otwarciu puszki pojawiły się piękne warzywa w całości, jędrne. Zalewa była klarowna, o miłym aromacie naturalnych warzyw. Kukurydza i groszek bardzo smaczne, z naturalną słodyczą. Po wymieszaniu z sałatką nie rozpadały się.

Ketchup pikantny hot:

Na ten ketchup zwróciłam uwagę już po rozpakowaniu paczki. Ketchup sprzedawany jest w fantastycznych szklanych butelkach, które posiadają antypoślizgowy fragment butelki. Można chwycić mokrymi dłońmi i butelka nie wyślizgnie nam się z rąk. Poza tym buteleczki po zużyciu ketchupu idealnie nadadzą się na pasteryzowanie w nich soków lub domowych przetworów. Oprócz tego w szklanej butelce doskonale widzimy zawartość produktu. Ketchup był gęsty w sam raz, nie rozdziela się w nim woda (o tak, w niektórych ketchupach nam się to zdarzało) i jest w sam raz pikantny. Dodatkowo producent zapewnia iż jest to ketchup bez konserwantów. Fantastyczny do wszystkiego co można ketchupem posmarować ale również jako dodatek do zalew lub marynat. Ja go wykorzystałam do skrzydełek pieczonych na ryżu. Wadą ewentualnie może być to iż szklana buteleczka nie ma funkcji ułatwiającej wyciskanie, jednak długi nóż załatwia sprawę i jak dla mnie ta kwestia jest mało istotna.

Marmolada twarda wieloowocowa:

To mój ulubiony produkt, ponieważ uwielbiam proste wypieki z marmoladą. Marmolada jest w opakowaniu z przezroczystą górą – widzimy zawartość i konsystencję. Akurat w wypiekach bardzo ważne jest, aby marmolada sprzedawana jako twarda, była rzeczywiście twarda. Taka jest od firmy Jamar. W wypiekach nie wypływa i fantastycznie się sprawuje. Nie za słodka, nie za kwaśna – w sam raz. Z użyciem marmolady zrobiłam grzebyki i rogaliki.

Smacznego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *