Papryka faszerowana mięsem

Faszerowana papryka to smaczny pomysł na obiad lub ciepłą kolację. Aby danie było bardziej sycące można podać z pieczywem lub w towarzystwie ziemniaków, na przykład pieczonych. Mięso mielone oczywiście samodzielnie zmielone – może być wieprzowina, mięso mieszane wieprzowo-wołowe lub drobiowe, jakie lubicie. Polecam serdecznie :)

Składniki:

  • 100 g ryżu (pół szklanki)
  • olej do smażenia
  • cebula
  • 350 g mięsa mielonego – wieprzowego, wołowo-wieprzowego, drobiowego
  • sól i pieprz
  • 2 łyżki posiekanej natki pietruszki
  • 1 jajko
  • 3 papryki
  • ser żółty do posypania

Przygotowanie:

Ugotować ryż – w garnuszku umieścić ryż, zalać wodą, posolić i wstawić na palnik. Gdy woda się zagotuje zakryć pokrywką, zmniejszyć moc palnika i gotować 15 min aż ryż będzie miękki i wchłonie całą wodę. Ostudzić.

Cebulę pokroić w kostkę. Na patelni rozgrzać odrobinę oleju i podsmażyć cebulkę na złoto. Do podsmażonej cebuli dodać mięso i podsmażyć około 2 min. Mięso z cebulą wymieszać z ryżem, doprawić do smaku solą i pieprzem, dodać posiekaną natkę pietruszki. Gdy ostygnie dodać jajko i wymieszać.

Paprykę przekroić na pół, wyciąć gniazda nasienne, posolić wnętrze i połówki papryki wypełnić mięsem z ryżem.

Papryki ułożyć w naczyniu żaroodpornym wysmarowanym oliwą, wlać pół szklanki wody i wstawić do piekarnika nagrzanego do 200oC, piec 35 min. Po tym czasie papryki posypać tartym serem żółtym lub położyć plasterek sera żółtego i zapiec kilka minut do momentu aż ser się rozpuści. Posypać posiekaną natką pietruszki.

Smacznego!

Dodaj komentarz